Ballina Lajme nacionale Pse iu bashku Vetëvendosjes, Agim Bahtiri tregon arsyen

Pse iu bashku Vetëvendosjes, Agim Bahtiri tregon arsyen

14
SHPËRNDAJE

Bahtiri ka treguar arsyen pse i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.

Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës së Jugut, nga Aleanca Kosova e Re ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje javë më parë.

Ai ka thënë se arsyeja pse ka kaluar në VV ka qenë populli.

Bahtiri ka thënë se nuk ka vendosur të jetë pjesë e listës për deputet, pasi nuk ka dashur të gënjejë qytetarët që ia kanë dhënë votën për kryetar.

“Jam munduar të bëj mirë në këtë vend, e mira është kur e ke afër popullin, unë e kam pasur fatin të jem shërbëtor i popullit”

“Vendimi që të kaloj në VV, është vendimi i qytetarëve”

“Struktura e AKR-së, përpos një personi, ka mbetur në AKR, për të hapur dyert e AKR-së, krejt struktura është me Agim Bahtirin, dhe populli me Agim Bahtirin”

“Jemi duke bërë fushatë në vendin tim, çdo lagje”

“Nuk kam garuar për deputet, sepse, nuk i gënjejë qytetarët e Mitrovicës, ma kanë dhënë votën për kryetar, jo vetëm këtë mandat por edhe shumë mandate tjera”, ka thënë Bahtiri.

-----