Ballina Lajme nacionale Pse duhet votuar Haradinaj sipas deputetit të AAK-së, tregon pesë arsyet

Pse duhet votuar Haradinaj sipas deputetit të AAK-së, tregon pesë arsyet

16
SHPËRNDAJE

Deputeti i AAK-së tregon pse duhet votuar këtë parti.

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka përmendur pesë arsyet se pse duhet të votohet Ramush Haradinaj.

Sipas tij, fillimisht duhet të votohet pasi që kundërshtoi ndryshimin e kufijve, duke hequr nga tavolina e diskutimit punën e ndarjes.

Pse nuk hoqi taksën prej 100 për qind për produktet serbe e boshnjake. Sepse përmbylli procesin e krijimit të ushtrisë, e se dha dorëheqjes si ‘burrat’, thotë deputeti, duke ia kthyer kështu mandatin sovranit.

Shkrimi i plotë:

Gjuha eshte prej tuli dhe thote gjithçka, e ndonjëherë flet edhe broçkulla.

Por qytetaret e Kosoves, sot me shume se sa asnjehere, po rreshtohen pas Ramush Haradinajt per disa arsye shume te forta:

Pse e kundershtoi ndryshimin e kufijve;

Pse Federica Mogherinit ia hoqi prej tavolines temen e ndarjes;

Pse nuk pranoi te hiqej taksa 100 % pa njohje;

Pse e permbylli procesin e krijimit te ushtrise se Kosoves;

Pse nuk u nënshtrua për asnjë nga këto kërkesa dhe dha dërehqje si burrat dhe mandatin ia ktheu sovranit!

Më e thjeshte se kaq nuk bëhët! Të tjerat janë broçkulla!

MN

-----