Ballina Lajme nacionale Protestojnë fermerët, derdhin qumështin në rrugë!

Protestojnë fermerët, derdhin qumështin në rrugë!

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ata kërkuan nga  Qeveria që t’u dal në ndihmë, në të kundërtën protesta  ashpërsohet

Të indinjuar me mosveprimet e qeverisë për largimin e produkteve me vaj palme, qumështarët e Kosovës mbajtë një protestë ku në shenjë pakënaqësie kanë derdhur produktet e tyre në rrugët e Prishtinës. Protesta e tyre nisi nga parkingu i Pallatit të Rinisë për tek qeveria por ata janë ndaluar nga Policia dhe nuk janë lejuar të defilojnë me kamionët e tyre.(Teksti-Albulena NUHA, kamera- Gyner  MUJA)/21Media

The post Protestojnë fermerët, derdhin qumështin në rrugë! appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----