Ballina Lajme nacionale Protestë në Gjakovë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë

Protestë në Gjakovë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjakovë, protestë kundër ardhjes së pelegrinëve serbë.

Qytetarët gjakovarë janë duke protestuar kundër ardhjes së pelegrinëve serbë në Kishën ortodokse të këtij qyteti.

Në mesin e protestuesve janë edhe nënat gjakovare nga shoqata “Thirrjet e Nënave” që kërkojnë zbardhjen e fatit të bijve dhe bijave të tyre të zhdukur në luftën e fundit.

Në duar mbajnë fotografitë e të gjithë të zhdukurve të këtij qyteti dhe me mbishkrimin “Gjakova nuk harron”.

Protestuesit thonë se në mesin e atyre të cilët vijnë në Gjakovë janë edhe kr’ iminelë të cilët kanë kryer kr’ ime gjatë luftës.

---- ----
----
----- ----
-----