Ballina Lajme nacionale Pritje të gjata në pikat kufitare të Kosovës

Pritje të gjata në pikat kufitare të Kosovës

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Po vazhdojnë kolonat e gjata në pikat kufitare të Kosovës.

Gjatë verës numri i bashkatdhetarëve që vijnë në Kosovë është më i lartë se sa sezoneve tjera.

Kështu në pikat kufitare pritjet e qytetarëve vazhdojnë të jenë edhe këtë vit.

Në Qendrën Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet më të gjata raportohen të jenë në hyrje të Kosovës, në pikën kufitare të Dheut të Bardhë prijtet janë (mbi 100 metra), në kufirin e Merdares (mbi 100 metra) si dhe në kufirin e Jarinjës (100 metra).

Tek Dheu i Bardhë pritjet janë deri në 70 minuta, në Merdare deri në 50 minuta dhe në Jarinje deri në 30 minuta.

---- ----
----
-----
-----