Ballina Lajme nacionale Presidenti tallet me helmimin e zyrtarëve të KQZ-së

Presidenti tallet me helmimin e zyrtarëve të KQZ-së

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Vuçiq më tall helmimin e zyrtarë në takim me ambasadorin rus.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar gjatë ditës së sotme me ambasadorin rus, Aleksandër Bocan-Harchenko, ku Mund të Jetë i lumtur për të flasin edhe për Kosovën.

Vuçiq dhe ambasadori rus mund folur edhe për helmimin e 26 pjesëmarrësve të KQZ-së, ku 11 par gomave ju duke u trajtuar në QKUK. Presidenti i Serbisë ka ironizuar duke treguar se nuk e jep ditur më parë se ekziston helm etnik.

Vuçiq ka treguar helmimi është një tjetër gënjeshtër nga Kosova.

“Vuçiq deklaroj se ai nuk e dinte se ekziston një helm që themelohet etnik, por se ka vetëm helm gjithëpërfshirës. Gënjeshtrat e faqes mashtruese, duhet të ndëshkohen për veprime të bëra ”, do të vendosni në njoftimin për media nga zyra e Vuçiqit.

Kujtomë se dy ditë më parë 26 Presidentët e KQZ-së u helmuan në Kosovë pasi të keni thënë zarfet e votave nga Serbia. Nga 26 përdorët e lëndës 11 paraprakisht goma që ju lutem marrur ende tretman mjekësor, ndërsa në mesin e të helmuar gjithashtu edhe dy gra që ju lejon shtatzënë.

---- ---- ----
-----