Ballina Sport Presidenti Napolit mesazh ngushëllimi për Maradonën: Është e drejtë që stadiumi ynë...

Presidenti Napolit mesazh ngushëllimi për Maradonën: Është e drejtë që stadiumi ynë të mbajë emrin tënd

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti i Napolit, De Laurentis, ka shkruar një letër ngushëllimi për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit. Diego Armando Maradona.

Lajmi për ndarjen e tij nga jeta të Maradonës ka prekur të gjithë botën e kryesisht tifozët argjentias dhe atyre të Napolit.

Me ekipin e Napolit, Maradona fitoi titullin kampion dhe Kupën UEFA falë legjendës argjentinas dhe tashmë Napoli ka marrë vendim për të kujtuar përgjithmonë, Maradonan.

Në postim neë rrjetet sociale, klubi italian ka postuar letrën e presidentit De Lautarentis për ndarjen nga jeta të “Zotit të Futbollit”.

Ndër të tjera, numri një i Napolit konfirmoi se stadiumi “San Paolo” që nga tani e tutje do të quhet “Diego Armando Maradona”, në nder të legjendës argjentinase.

“Unë mendoj se është e drejtë të emërtosh stadiumin “San Paolo” me emrin tënd për të të mbajtur akoma me ne si dëshmitar i rrugës së shkëlqyer që ka marrë kjo skuadër” lexohet ndër të tjera në letrën e presidentit De Laurentis.

 

---- ---- ----
-----