Ballina Lajme Bota/Rajoni Presheva shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presheva shpall gjendjen e jashtëzakonshme

338
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në zonat ku jetojnë shqiptarët në Serbi, Presheva ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të numrit të shtuar të rasteve pozitive dhe me vdekje.

Kryetari i Preshevës dhe drejtori i shtëpisë së shëndetit janë me COVID. Nënkryetari, Armend Aliu, sqaron gjendjen:

Qeveria serbe ka futur në fuqi disa kufizime të reja dhe ka dhënë afat deri më 1 Dhjetor për të marrë masën e fundit të mbylljes dhe kufizimit të lirisë se lëvizjes”.

Nuk do ta presim dhjetorin për masa shtese nëse nuk ka rezultate. Natyrisht ne duhet të presim 4-5 ditë pasi rezultatet nuk shihen menjëherë”.

Jo vetëm nga Presheva, por nga e tërë Serbia qindra njerëz janë në gjendje kritike.

---- ---- ----
-----