Ballina AKTUALE Prej të premtes hyn në fuqi masat e reja: Vendosja e maskës...

Prej të premtes hyn në fuqi masat e reja: Vendosja e maskës obligative

1657
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mbajtja e maskave në hapsira të hapura do të jetë e detyrueshme në territorin e tërë Serbisë në rrethana në të cilat nuk është e mundur të ruhet një distancë prej dy metrash, u vendos në mbledhjen Shtabit të Krizave të sapo përfunduar, përcjell Bujanoci.Net

Ky organ qeveritar ka marrë vendime që do t’i referohen tërë territorit të Serbisë, dhe jo, siç ka ndodhur javët e fundit, vetëm për qytetet individuale.

Kjo vlen edhe për vendosjen e maskave në hapsira të mbyllura, e cila ka qenë e vlefshme në disa qytete deri më tani. Pra, tani kjo masë po shtrihet në të gjithë territorin e Serbisë.

Të gjitha masat e miratuara sot, do të hyjnë në fuqi nga e Premtja.

Tubimi me më shumë se 10 personave jashtë është gjithashtu e ndaluar
Në mbledhjen e përfunduar, u mor një vendim që të ndalonte mbledhjen e më shumë se 10 personave në hapësirë të hapur

---- ----
----
-----
-----