Ballina Lajme Bota/Rajoni Prej 11 prillit nuk është shfaqur në publik, Kim Jong Un në...

Prej 11 prillit nuk është shfaqur në publik, Kim Jong Un në spital në gjendje të rëndë

83
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, thuhet se është duke luftuar për jetën.

Ka qenë Shërbimi Sekret amerikan që ka nxjerrë lajmin se Kim i është nënshtruar një operacioni të rëndë dhe jeta e tij është në rrezik.

----

E kjo zbulon edhe arsyen se pse udhëheqësi komunist, mungoi në ditëlindjen e gjyshit të tij disa ditë më parë, më 15 prill.

Ndërkohë për herë të fundit, Kim u shfaq në mediet shtetërore të Koresë së Veriut më 11 Prill. Aktualisht nuk ka asnjë mohim ose konfirmim zyrtar për këto lajme, nga regjimi i Koresë së Veriut.

Gjendja e Kim Jong un ka shqetësuar zyrtarët amerikanë për marrëdhëniet e SHBA dhe Koresë së Jugut me atë të Veriut, thonë burimet CNN.

Nga ana tjetër, të hënën, presidenti Donald Trump tha që të dy vendet kanë një “marrëdhënie të shkëlqyeshme”, por shtoi se ai dëshiron që ata të paguajnë më shumë për praninë e SHBA në vend. Të dy vendet kanë humbur afate të shumta për negociatat. Dhe tani negociatat brenda personave janë penguar për shkak të pandemisë koronavirus.

----- ----