Ballina Lajme nacionale Prangoset një person në Pejë, kjo është arsyeja

Prangoset një person në Pejë, kjo është arsyeja

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një person është prangosur so në Pejë.

Një person është prangosur në Pejë, pasi gjatë kontrollit i janë gjetë dhe konfiskuar tri qese me substanca narkotike e cila dyshohet të jetë e llojit Kokainë.

Në konsultim me prokurorin është bastisur shtëpia e të dyshuarit me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar një mjet zjarri automatike AK-47, dy karikator me 51 fishek të njëjtës mjet, 35 fishek të kalibrit 9×19 mm, një peshore digjitale, disa qese të zbrazëta të ngjashme me ato që iu janë gjetur me substanca narkotike, 1850 euro para të gatshme dhe një telefon celular.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

---- ----
----
----- ----
-----