Ballina Showbiz Prangoset këngëtari i njohur

Prangoset këngëtari i njohur

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këngëtari i njohur prangoset për ngacmim sek’sual.

Artisti i njohur është prangosur nga policia pas akuzave për nga cmim sek’sual.

Robert Kelly u prangosur nga policia e Chicago, në SHBA, këtë të enjte, shkruan CNN, transmeton lajmi net.
Akuzat që rëndojnë ndaj tij janë abuzim me të mitur, pedo-porn’ografi dhe pengim i drejtësisë.
Këngëtari 52-vjeçar, i famshëm për muzikën R&B, ishte në liri me kusht, për një rast të mëparshëm.
Në atë rast ai akuzohej për abuzim me katër femra, tre prej të cilave në moshë nën 18 vjeç.
Ndërkohë prangosja e fundit, bëhet pas provave të reja që janë zbuluar rreth tij për abuzim sek sual me fëmijë.

---- ---- ----
-----