Ballina Lajme nacionale Prangosen dy fajdexhinj

Prangosen dy fajdexhinj

26
SHPËRNDAJE

Janë kapur nga policia dy fajdexhnj.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton se ka arrestuar dy persona të pandehur me inicialet S.T., dhe L.T., nga komuna Shtime, për shkak të dyshimit të bazuar mirë se të njëjtit kanë kryer veprat penale “Fajdeja”, “Detyrimi” si dhe veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Ndaj të pandehurve, Prokuroria ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Ferizaj.

Lidhur me këtë rast, janë zhvilluar bastisje në dy lokacione, ku janë sekuestruar nga ana e Policisë, një revole e markës “Berandelli” me pesë fishekë të kalibrit 7.65 mm, një automjet “Citroen” dhe prova tjera materiale.

Të pandehurit kishin përfituar shuma të konsiderueshme të parave në emër të fajdes

-----