Ballina LifeBizare Poster në ballkon për mysafirët: As mos hajdeni, as nuk ju vijmë

Poster në ballkon për mysafirët: As mos hajdeni, as nuk ju vijmë

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Fatma Esin Tuna e cila punon si ambasadore vullnetare e turizmit në Turqi ka gjetur një mënyrë interesante për të njoftuar të afërmit se gjatë periudhës së pandemisë nuk dëshiron mysafirë, as nuk do të shkojnë askund.

“Në shtëpi jemi! Deri sa të mbarojë koronavirusi, nuk presim dhe nuk shkojmë mysafirë. Maskë, distancë, higjienë”, është shkruar në posterin e varur në ballkonin e shtëpisë së saj.

Ambasadorja e cila jeton në rrethin Karşıyaka, deklaroi se përdori një metodë të tillë për të kontribuar në kuptimin e peshës së situates, transmeton rtv21.tv.

Turqia si shumë vende të tjera po përballet me numër të madh të të prekurve me COVID-19./21Media

The post Poster në ballkon për mysafirët: As mos hajdeni, as nuk ju vijmë appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----