Ballina Lajme Bota/Rajoni Pornostarja themelon parti në Itali, bën ofertë të parezistueshme për pensionistët (Foto)

Pornostarja themelon parti në Itali, bën ofertë të parezistueshme për pensionistët (Foto)

134
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në një zhvillim tjetër të çuditshëm në politikën italiane, një veterane e politikës dhe pornografisë është angazhuar të nxjerrë jashtë loje lëvizjen qeverisëse, ‘5 Yjet’.

Një nga aktoret më të famshme të pornografisë, Ilona Staller, themeloi një parti të re politike të premten, duke u zotuar të luftojë Lëvizjen qeverisëse ‘5 Yje’.

68-vjeçarja, e cila u largua nga pornografia shumë kohë më parë, tha se ajo ishte e neveritur nga partia kryesore e Italisë për uljen e pensionit të saj dhe miliona të tjerëve. Staller do të bëjë fushatë si kreu i partisë ‘Demokracia, Natyra dhe Dashuria’, një platformë për të kundërshtuar uljen e pensioneve.

 

---- ----
----
-----
-----