Ballina Lajme Bota/Rajoni Policia sulmon protestuesit me gazlotësjellës, ja çfarë po ndodh në këto momente...

Policia sulmon protestuesit me gazlotësjellës, ja çfarë po ndodh në këto momente në Tiranë

36
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Policia ka nisur sulmin ndaj protestuesve duke i larguar ata me gazlotësjellës si edhe me ujë.

Protestuesit vazhdojnë të qëndrojnë përballë Kuvendita, ndërkohë që vazhdon mësymja e Policisë ndaj tyre.

Në këtë moment protestuesit janë larguar ndërkohë që ata pritet të grupohen sërish përballë Parlamentit,

Ndërkohë që mjegulla e gazlotsjellës ka mbuluar në këtë moment zonën përballë Parlamentit.

Më herët Presidenti Meta ka bërë thirrje për vëtepërmbajtje, si edhe për të shmangur incidentet dhe provokimet.

---- ---- ----
-----