Ballina AKTUALE Policia shqiptare konfiskon pasaportën e një qytetari nga Bujanoci me urdhër të...

Policia shqiptare konfiskon pasaportën e një qytetari nga Bujanoci me urdhër të Serbisë

593
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Qindra dokumente janë adresuar në Lëvizjen Vatra nga qytetarët e Preshevës, të cilat dëshmojnë format më brutale të marrjes së shtetësisë nga regjimi serb, madje edhe me ndjekje te Interpol- it.
Deri tani kemi pasur rastet nga shtetet sllave që kanë zbatuar urdhërat regjimit të Beogradit, por ështe e papranueshme dhe e turpshme që edhe shteti Shqiptarë të veprojë nën urdhërat e Serbisë.
Lëvizja Vatra po bënë përpjekje të vendosë kontakt me Qeverinë e Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, për të ndalur këtë veprim të spastrimit entik në formë administrative të Kosovës Lindore nga shqiptarët./BujanociNet/

---- ----
-----