Ballina Lajme nacionale Policia jep informacione më të hollësishme në aksidentin ku u godit ariu

Policia jep informacione më të hollësishme në aksidentin ku u godit ariu

27
SHPËRNDAJE

Policia ka dhënë informacione rreth rastit ku mbeti i ngodhur një ari.

Në orët e para të mëngjesit të së dielës, është goditur një ari në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Policia ka dhënë detaje për këtë rast ku ka ngordhur ariu dhe janë lënduar tre persona

Policia në raportin 24 orësh bën të ditur se personi i cili e ka goditur me veturë ariun është shtetas i Shqipërisë.

Si pasojë e këtij aksidenti, vozitësi dhe dy pasagjerë kanë pësuar lëndime trupore.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

-----