Ballina Lajme nacionale Policia jep detaje të reja për vdekjen e 16 vjeҫares nga Klina

Policia jep detaje të reja për vdekjen e 16 vjeҫares nga Klina

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një e mitur ka humbur jetën dje në Klinë.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e të miturës në Klinë gjatë ditës së djeshme në Klinë.

Policia ka treguar se viktima e gjinisë femërore, gjersa ishte duke kaluar hekurudhën, është goditur nga treni i udhëtarëve në relacionin Pejë-Prishtinë

Si pasoj, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore ku dhe ndërron jetë.

Me vendim të prokurorit drejtuesi i trenit mashkull K-Shqiptar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, kurse trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

---- ----
----
----- ----
-----