Ballina Lajme nacionale “Po ta mbajti dil”, Grida Duma tregon si u kërcënua Bardh Spahia

“Po ta mbajti dil”, Grida Duma tregon si u kërcënua Bardh Spahia

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nga Shkodra, ku ndodhet për të mbështetur Bardh Spahinë, ish-deputetja e PD Grida Duma deklaroi se ish-deputeti u kërcënua live në televizor.

“Po ta mbajti dil, iu tha Bardh Spahisë”, u shpreh Duma, ndërsa theksoi se kjo është fytyra e këtij shteti.

“Ajo që duhet të jetë e qartë për sa kohë gjithçka është legjitime, bashkia administron asetet e veta nuk është protestë. Kryeministri që e la vendin pa Gjykatë Kushtetuese të mbajë kosto.

Sot bashkitë janë në përgjegjësi të plotë për të mbrojtur asetet e tyre. Shqipëria nuk është kuti kartoni dhe murin e ka shembur nga ky qytet.

Protesta e djeshme një nga gjërat e mrekullueshme që ndodhi, nuk ishte pjesë e kurthit të maxhorancës. Në këtë vend bëhen ligjet dhe jo letrat”, tha Duma.

---- ----
-----