Ballina Lajme vendore Po dezinfektohen rrugët, hyrjet e objekteve banesore, institucionet në Bujanoc (INFO+FOTO)

Po dezinfektohen rrugët, hyrjet e objekteve banesore, institucionet në Bujanoc (INFO+FOTO)

159
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me urdhër të kryetarit të komunës së Bujanocit, njëherit Komandantit të shtabit për situata të jashtëzakonshme, Shaip Kamberi, Stacioni i Veterinarisë së Bujanocit po bënë dezinfektimin e vendeve më të frekuentuara nga qytetarët.

Për sot, po bëhet dezinfektimi i:

----

🟢 të gjitha hyrjeve dhe korridoreve të objekteve banesore në qendër të qytetit

🟢 sheshit të qytetit dhe sheshit të ri

🟢 trotuarëve nga hyrja e qytetit deri tek ambulanta e qytetit

🟢 trotuarëve në rrugën e Kosovës

🟢 Këshillit Kombëtarë Shqiptarë

🟢 Shtëpisë së kulturës

🟢 Hapësirave të SH.M. ” Sezai Surroi” në të cilat po bëhet inçizimi i orëve për mësimin online

Ditëve në vijim, Komuna e Bujanocit do të dezinfektojë edhe hapsirat tjera të domosdoshme në mënyrë që të vazhdojë me përpjekjet për të parandaluar rrezikun nga virusi COVID19.

----- ----