Ballina Showbiz Plas sherri / I tha se ka ngrënë bukë te shtëpia e...

Plas sherri / I tha se ka ngrënë bukë te shtëpia e shokut të saj, Keisi i kthehet ashpër Rozës: Budallai… (FOTO)

53
SHPËRNDAJE

Ka dy ditë që Roza Lati dhe Keisi janë kthyer në qendër të vëmendjes, për shkak të një sherri mes tyre.

E gjitha nisi pas transmetimit të një skeçi që moderatorja e njohur dhe Stresi realizuan në “Why not”. Ish-partnerja e reperit të njohur shpërtheu ashpër ndaj Rozës duke e akuzuar se ka prekur jetën e saj private.

Lidhur me këtë, Roza vendosi që të reagonte vetëm ditën e sotme, duke thënë se nuk e ka kuptuar arsyen pse Keisi e lidh skeçin me veten e saj. Moderatorja shprehet se ideja e skeçit ka qenë në plan që prej tetorit të 2018-s, dhe ka qenë e ideuar nga nëna e saj, artistja e njohur shqiptare Rita Lati. Qëllimi kryesor i këtij skeçi sipas Rozës është “të nxjerrë mirë të dashurin tënd”.

Pas deklaratës së Rozës, Keisi ka reaguar me një status në Instagram ku shkruan: “E keni parasysh ate shprehjen budallait hapi rruge se budallai te ben per budalla. Ti kur paske kaq veshtiresi te kuptosh qe nuk jam “shoqja” apo ai nuk eshte “i dashuri im”, jam gruaja, leri me te tjerat. Quhet bashkeshort sa per dijeni! Dhe pikerisht duke u nisur nga ky fakt tregon mosrespekt ndaj meje dhe ndaj shokut tend duke bere skeçe qe nuk i kane hije askujt. Por gjithsesi pas pilafit dhe duke i menduar dhe perpunuar me dite te tera pergjigjet te gjithe do te duken i teper inteligjent. Keshtu qe shyqyr me kete rast more ti vemendjen ne emisionin tend qe njihet veç per turp e asgje me teper. E ke qare perseri. Gjithsesi po te hap rruge tani te thuash ç’te duash se te dhashe shume vemendje”, shkruan Keisi.