Ballina Sport Plas në sportin shqiptar, lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin

Plas në sportin shqiptar, lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin

44
SHPËRNDAJE

Skandal në kampionatin e basketbollit për meshkuj! Një dhunë e paprecedentë u pa sot në takimin mes Teutës dhe Tiranës, e fituar në fund nga durrsakët me shifrat 98-86.

Por, protagonist u bë lojtari i Tiranës, Bruno Daliu, ku në një moment nervozizmi iu afrua një prej arbitrave të sfidës, Jurgen Muho.

Daliu fillon ta godasë me grushte gjyqtarin, ndërkohë që pamjet janë skandaloze. Skena të tilla skandaloze janë shfaqur shpesh edhe në futboll, duke bërë bujë në opinionin publik./Panorama

The post Plas në sportin shqiptar, lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.