Ballina Lajme nacionale “Plas” në Open/ Dudushi acaron keq Dukën me Avdyaljt: Kurrë mo s’ka...

“Plas” në Open/ Dudushi acaron keq Dukën me Avdyaljt: Kurrë mo s’ka pas…

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një nga drejtuesit e opozitës shqiptare, kreu i Partisë Agrare, Agron Duka ka deklaruar në emisionin “Open” se ata me vështirësi po mbajnë militantët në bazë, pasi u kanë kërkuar përplasjen me qeverinë aktuale.

Duke ju referuar fushatës së Durrësit, Duka tha se ka bërë fushatë edhe për Partinë Socialiste por kurrë të fortët nuk kanë urdhëruar PS-në e Fatos Nanon kur ai ishte pjesë dhe as PD e Lulzim Bashës tani.

Ndërkaq, Alban Dudushi ka ndërhyrë duke thënë se si ka mundësi që t’i ke qenë dikur Duka i krimit dhe më pas u bëre i preferuar i PD-së..

Kjo ka ndezur debatin në studio, me Dukën që është acaruar me moderatorin e “Top Shoë”, teksa ky i fundit vijoi të përmendte Avdylajt e Shijakut.

Duka: Në asnjë fushatë elektorale s’kam qenë me krimin!

Dudushi: Ka qenë në një . Unë thash nëse s’ka qenë me një palë ke qenë me një tjetër. Ti, po flet për veten tënde? Nuk po të akuzoj ty, po të marr si shembull.

Duka: Po gjete në periudhën e PS të Tos Nanos biseda me kriminelët …edhe në periudhën e Lul Bashës një përgjim ma gjej. Ndërsa Edi Rama që të gjithë kriminelët i ka miq. Dhe t’i thuaj ik hy në zgjedhje. I ka akoma kandidat për kryetar bashkie dhe ti thu shko në zgjedhje.

Dudushi: Me atë retorikën politike që fole ti. Retorika politike nuk të lan e të shplan sipas qejfit. Krim elektoral ka pasur në këtë vend që nga….

---- ----
-----