Ballina Lajme Bota/Rajoni “Plas” me Ivankës dhe Melanias/ Trump përqafon të bijën, shpërthen Zonja e...

“Plas” me Ivankës dhe Melanias/ Trump përqafon të bijën, shpërthen Zonja e Parë (FOTO)

94
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Rreth një javë më parë, senati amerikan e liroi Presidentin Donald Trump nga dy akuzat e ngritura për shkarkimin e tij, shpërdorim pushteti dhe pengim i Kongresit.

Senati i kontrolluar nga republikanët votoi për ta liruar Presidentin nga akuza e parë se kishte bllokuar ndihmën ushtarake për Ukrainën në këmbim të asaj që demokratët thonë se ishin hetime të motivuara politikisht.

Votimi për akuzën e dytë, pengim i Kongresit, përfundoi me rezultatin 53 me 47. Përfundimisht presidenti u lirua nga të dyja akuzat. Menjëherë pas vendimit, njeriu i parë që Trump takoi ishte vajza e tij Ivanka.

Kjo duket se ka shkaktuar xhelozi të bashkëshortja Melania, e cila i dha një gjysmë përqafimi si për t’i treguar zemërimin e saj.

---- ----
----
-----
-----