Ballina LifeBizare Pjesët e aeroplanit bien në oborrin e një shtëpie

Pjesët e aeroplanit bien në oborrin e një shtëpie

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Një aeroplan Boeing ka shpërndarë pjesët e tij mbi një zonë banimi pranë Denver pasi një nga motorët e tij dështoi gjatë ngritjes.

Boeing 777, me 231 pasagjerë dhe 10 ekuipazh në bord, ishte në gjendje të kthehej i sigurt dhe të ulej në aeroportin e Denver. Nuk raportohet për të lënduar, transmeton rtv21.tv.

Policia në qytetin e Broomfield postoi fotografi të asaj që duket të jetë pjesa e përparme e një shtrese motorike në kopshtin e një shtëpie.

Pasagjerët në bord përshkruan një “shpërthim të madh” menjëherë pas ngritjes.

Imazhet e postuara në internet treguan se tymi zvarritet nga motori. Një video e shkrepur me sa duket nga brenda aeroplanit tregon një motor në flakë.

Incidenti ndodhi pak pas orës 13:00 me kohën lokale të shtunën.

Policia e Broomfield u bëri thirrje banorëve të mos prekin ose lëvizin mbeturinat. FAA dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit do të kryejnë një hetim.

Një banor i Broomfield i tha CNN-it se ai kishte parë mbeturinat që binin nga aeroplani dhe u strehua me fëmijët e tij ndërsa filluan të binin./21Media

The post Pjesët e aeroplanit bien në oborrin e një shtëpie appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----