Ballina LifeBizare Pinguini që nuk u pa kurrë më parë

Pinguini që nuk u pa kurrë më parë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
 

Një fotograf i kafshëve të egra ka kapur imazhe të një pinguini të verdhë që nuk është parë kurrë më parë në jug të Gjeorgjisë.

Yves Adams tha se e pa mbretin pinguin me pamje të pazakontë me pendë të verdha të ndritshme – në vend të pendëve të zeza të zakonshme, transmeton rtv21.tv.

Fotografi 43-vjeçar dhe mysafirët e tij zbarkuan në Salisbury Plain për të fotografuar koloninë e tyre prej më shumë se 120,000 pinguinë.

“Unë kurrë më parë nuk kisha parë ose dëgjuar për një pinguin të verdhë. Kishte 120,000 zogj në atë plazh dhe ky ishte i vetmi i verdhë atje. Të gjithë dukeshin normal përveç këtij. Në të vërtetë ishte diçka tjetër. Ishte një përvojë tepër unike”, tha fotografi.

Fotografi pretendoi se pendët pothuajse tropikale të pinguinit u shkaktuan nga leucizmi, një mutacion që parandalon çdo melaninë të prodhohet në pupla, duke shkaktuar ngjyrosje të bardhë./21Media

The post Pinguini që nuk u pa kurrë më parë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----