Ballina Shëndetësi Pijet natyrale që eliminojnë mukozën e gëlbazën përbrenda minutave

Pijet natyrale që eliminojnë mukozën e gëlbazën përbrenda minutave

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me këto dy pije ju mund të përpiqeni t’i luftoni ato të dyja, falë përfitimeve të tyre të fuqishme. Ja se si t’i përgatisim ato:

Shafrani- Curcumi është në gjendje të luftojë bakteret dhe të lehtësojë të gjitha infeksionet. Për ta përgatitur atë duhet një lugë çaji shafran i Indisë, 1/2 e lugës kripë dhe një gotë me ujë të ngrohtë janë të mjaftueshme për përzierjen, transmeton Noa.

Xhenxheri- është klasifikuar si një agjent i fuqishëm natyror antihistamine, me veti të mëdha antibakteriale dhe antivirale që rrisin imunitetin nga sëmundje të ndryshme.

Pija përbëhet nga 6-7 copë xhenxhefil, 1 lugë çaji piper i zi, 1 lugë çaji mjaltë, 2 gota uji, duhet të përgatitet duke e vluar ujin dhe duke shtuar xhenxhefil dhe piper.

Pas mbulimit për një minutë, ulni nxehtësinë dhe shtoni mjaltin, duke vluar gjithçka për një tjetër 5-7 minuta.

---- ---- ----
-----