Ballina Shëndetësi Pija “magjike” për luftimin e sëmundjeve të zemrës

Pija “magjike” për luftimin e sëmundjeve të zemrës

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me papastërti nënkuptojmë yndyrën e cila vesh jo vetëm muret e zemrës por dhe të arterieve duke shkaktuar sëmundjet kardivaskulare njohur ndryshe si vrasësit e heshtur, transmeton Living.

Yndyra e lartë në gjak është si pasojë e një regjimi jo të rregullt e të shëndetshëm ushqimor, por për fat të mirë ju mund të mbani nën kontroll gjendjen e tuaj nëse ndiqni një stil të shëndetshëm jetese.

Veç saj, ju mund të përgatisni gjithashtu një pije “magjike” që jo vetëm pastron arteriet nga yndyra por do të përshpejtojë dhe qarkullimin e gjakut:

Përbërësit:

Katër limonë

Katër thelpinj hudhër

Xhenxhefil

Dy litra ujë

Udhëzime:

Pritini limonët në copa të vogla

Vendosini të gjithë përbërësit, përveç ujit, në shtrydhëse.

Hidheni masën e përftuar në një tas të thellë.

Në një tenxhere zieni 2 litra ujë dhe më pas hidhni në të masën e përgatitur më parë.

Lëreni të ftohet dhe më pas vendoseni në një kavanoz qelqi.

Futeni në frigorifer dhe pija është gati për t’u konsumuar.

Çdo ditë pini një gjysmë gote në mëngjes në stomakun bosh.

Pijeni për 3 javë dhe më pas bëni pushim 7 ditë.

---- ---- ----
-----