Ballina Lajme nacionale Përveq në Kosovë dhe Shqipëri, ja cilat vende goditi sot tërmeti

Përveq në Kosovë dhe Shqipëri, ja cilat vende goditi sot tërmeti

41
SHPËRNDAJE

Tërmet ka pasur sot në Shqipëri dhe Kosovë.

Nga ajo që raportohet nga Qendrat Ndërkombëtare Sizmologjike, shkalla e tërmetit ka qenë mbi 5.6 ballë të Rihterit, shkruan lajmi.net.

Përveq në Kosovë, lëkundje të forta janë ndjerë edhe në Bullgari, Bosnje, Kroaci, Greqi, Itali, Serbi, Maqedoni të Veriut e në Mal të Zi.

Vlen të theksohet se lëkundjet më të forta janë ndjerë në zonën e Durrësit, qytet i cili ka qenë më së afërti epiqendrës së tërmetit.