Ballina Shëndetësi Përveç dhimbjes së kokës, ja për çfarë mund ta përdorni aspirinën tjetër

Përveç dhimbjes së kokës, ja për çfarë mund ta përdorni aspirinën tjetër

15
SHPËRNDAJE

Shumica e njerëzve e dinë se aspirina mund t’i mbrojë ata nga një sulm në zemër ose goditje në tru, nëse merret si duhet, transmeton lajmi.net.

Hulumtimet sugjerojnë se mund të zvogëlojë rrezikun e disa lloje të kancerit dhe të sëmundjes së Alzheimerit.

Por aspirina ka shumë përfitime të tjera shëndetësore, përfshirë këtu edhe për përdorim bukurie dhe higjienë personale.

Ndiqeni listën e plotë të përdorimeve në paragrafët e mëposhtëm:

– Trajton aknet dhe gjendjet e tjera të lëkurës

– Largon zbokthin

– Liron dhimbjet e kafshimeve nga insektet

– Trajton qimet e pa-rritura

– Largon të çarat e këmbëve

– Largon lythat. /Lajmi.net/

-----