Ballina Lajme nacionale Personi që u gjet i vdekur në banesë, është vëllai i avokatit...

Personi që u gjet i vdekur në banesë, është vëllai i avokatit të njohur kosovar

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmë në Pejë.

Mbrëmë rreth orës 20:26, një ankues ka kërkuar ndihmën e Policisë në Pejë pasi që në shtëpinë e tij ishin ndalur dritat dhe mbyllur dera, ndërsa i vëllai nuk i lajmërohej në telefon.

Njësitet policore kanë shkuar në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur një person pa shenja jete.
Indeksonline mëson se viktima është Lulzim Rama, i lindur në vitin 1978.

Trupi i viktimës është dërguar për obduksion me vendim të prokurorit.

Lulzim Rama ishte vëllau i avokatit kosovar, Ilir Rama. Ndërsa vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe vet ai.

---- ----
----
-----
-----