Ballina Showbiz Personazhet e njohur urojnë Kosovën për 12 vitet e Pavarasisë (FOTO)

Personazhet e njohur urojnë Kosovën për 12 vitet e Pavarasisë (FOTO)

41
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dita e sotme shënon 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Më 17 Shkurt të vitit 2008, Kosova u shpall shtet i pavarur, sovran dhe demokratik.

E në këtë ditë të shënuar për Kosovën nuk mungojnë urimet nga personazhet e njohur të ekranit shqiptar.

Në profilet e tyre në rrjetet sociale, disa këngëtarë, aktorë dhe moderatorë kanë vendosur që të publikojnë flamurin e Kosovës për ta uruar përzmërsisht për Pavarësinë.

Këtu janë disa nga VIP-at që kanë publikuar në “Instagram” urimet e tyre:

---- ----
----
-----
-----