Ballina Lajme nacionale Përsëri organizohet bixhoz ilegal në Karaçevë, një i arrestuar

Përsëri organizohet bixhoz ilegal në Karaçevë, një i arrestuar

1257
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Përsëri organizohet bixhoz ilegal në Karaçevë, një i arrestuar
Bixhozi ilegal po vazhdon të ushtrohet ilegalisht. Në fshatin Karaçevë të komunës së Kamenicës, të martën njësiti policor i drejtorisë së hetimit kundër krimeve ekonomike ka dorëzuar një pistoletë me gaz të cilën e kishte gjetur gjatë kontrollit të një kazinoje, njofton KamenicaSot

Mësohet gjithashtu se pronari i armës nuk dihet për momentin dhe rasti është duke u hetuar.

----

Sinjalizuesit e gazetës kanë njoftuar gjithashtu edhe për një rast tjetër të organizimit të skemave piramidale e bixhozit të paligjshëm.

Të martën, është arrestuar edhe një i dyshuar nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e lartcekur, ne vendin ku vitin e kaluar ishin rrenuat Kazinot.

----- ----