Ballina LifeBizare “Përqafimi i vdekjes”, pitoni mbyt të zotin (FOTO)

“Përqafimi i vdekjes”, pitoni mbyt të zotin (FOTO)

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një 31 vjeçar në Hampshire, Britani e Madhe, ka ndërruar jetë pasi u mbyt nga pitoni i tij, 2.4 metra i gjatë.

Dan Brandon vdiq nga asfiksimi në dhomën e tij të gjumit gushtin e kaluar.

Pitoni “Tiny”, i cili vrau të zotin e tij në “shenjë afeksioni” pasi u arratis nga kafazi, mbahej nga nëna e Dan, Babs Brandon, shkruan Daily Mail.

Babs Brandon tha se Dan, tanimë njeriu i parë në Britani që vritet nga një piton, mbante në dhomën e tij 10 gjarpërinj dhe 12 tarantula, e për të Tiny ishte si “bebe”.

Sipas saj, 31-vjeçari nuk ishte ndjerë kurrë i kërcënuar nga pitoni, pavarësisht se e dinte sa i fortë ishte.

---- ----
----
----- ----
-----