Ballina Lajme nacionale Përplasen automjetet në Peqin, plagosen tre persona

Përplasen automjetet në Peqin, plagosen tre persona

27
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Përplasen automjetet në Peqin, plagosen tre persona

Tre persona mbeten te plagosur nga përplasja e dy automjetet në Peqin.

Policia tha se dy automjete janë përplasur rëndë në hyrje të Peqinit nderkohe qe paraprakisht behet me dije se bëhet fjalë për një mjet tip Mercedes-Benz dhe një furositradë Hyundai.

E plagosur ka mbetur një grua, një i ri dhe drejtuesi i mjetit tip “Benz”.

Sipas hetimeve te para shkak për aksidentin dyshohet të ketë qenë shpejtësia mbi 120 km në orë në kryqëzimin në superstradën Ebasan-Rrogozhinë, në hyrje të qytetit të Peqinit.

Të plagosurit janë derguar drejt spitalit të Elbasanit per ndihme mjekesore.

Përplasen automjetet në Peqin, plagosen tre persona
LajmiFundit.al

---- ----
----
----- ----
-----