Ballina Lajme nacionale Përlotet Bill Clinton, qytetarët e Kosovës e thërrasin emrin e tij

Përlotet Bill Clinton, qytetarët e Kosovës e thërrasin emrin e tij

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka nisur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së turpave të NATO-s.

Në momentin kur moderatorja ka përshëndetur mysafirët e pranishëm, e kur është përmendur emri i ish- presidentit Bill Clinton, masa ka shpërthyer në duartroktije.

Më pas të pranishmit janë ngritur në këmbë për të nderuar Klintonin e më pastaj edhe duke brohoritur USA, USA.

Në një sekuencë më të afërt parë në RTK, Clinton është parë i përlotur.

---- ---- ----
-----