Ballina Lajme nacionale Përleshje me armë zjarri në magjistralën Pejë-Prishtinë

Përleshje me armë zjarri në magjistralën Pejë-Prishtinë

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

 

Dy anët e rrugës së autostradës Prishtinë – Pejë, janë bllokuar nga makina të shumta. Kolonat janë krijuar si pasojë e një përleshje me armë zjarri që u zhvillua rreth orës 19:15.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës.

“Me datë 04.10.2020 rreth orës 19:15 është pranuar informata se në autostradë, drejtimi për Pejë në hyrje të fshatit Henc ka ndodhur gjuajtje me armë zjarri. Njësia policore menjëherë ka arritur në vendin e ngjarjes, ku ka gjetur dy gëzhonja të kalibrit 7.62 mm”, ka thënë zëdhënësi i PK-së, Daut Hoxha.

Ai tutje ka thënë se deri tani nuk është raportuar për ndonjë të lënduar dhe policia po kryen hetime intensive për të sqaruar rrethanat dhe motivet e këtij incidenti.

The post Përleshje me armë zjarri në magjistralën Pejë-Prishtinë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----