Ballina Lajme nacionale Përleshja me Dardan molliqajn, Haki Abazi tregon si ndodhi

Përleshja me Dardan molliqajn, Haki Abazi tregon si ndodhi

35
SHPËRNDAJE

Një përleshje në mes të dy kandidatëve për deputetë ka ndodhur dje.

Autori i emisionit “Pressing”, në televizionin T7, e përmbylli emisionin më ndryshe, të mërkurën në mbrëmje. Jo gjithçka përfundoi brenda studios.

Në korridorin e kolegjit “AAB”, teksa po dilte nga emisioni, kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, thotë se u sulmua fizikisht nga kandidati i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe shoqëruesi i tij.

Krejt kjo ngjarje, sipas Abazit, ndodhi pasi ishte duke u larguar nga studio e emisionit “Pressing”.

Sipas Abazit, disa partive po ju pengon fuqizim i Lëvizjes Vetëvendosje dhe për këtë i ka kapur paniku, raporton T7.

Ndërkohë, gjatë së enjtes, kontakti me Dardan Molliqajn ka qenë i pa mundur.

Por ky, përmes një statusi në Facebook, ka mohuar se e ka sulmuar fizikisht Abazin.

T7 ka tentuar të marrë edhe versionin e kandidatit për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Rexhep Hotit, për të cilin Haki Abazi tha se e ka parë krejt ngjarjen nga afër.

Me këtë rast tani po merren edhe organet e rendit.

Rasti është hapur nga polica dhe është njoftuar edhe Prokuroria Themelore e Prishtinës.

Në fakt, deri me tani, Haki Abazi është intervistuar nga Policia, e gjatë ditës në pyetje është marrë edhe Dardan Molliqaj.

Këtë e ka konfirmuar ushtruesi i detyrës së Kryeprokurorit të Prishtinës, Kujtim Munishi.

----- ----- ----- -----