Ballina Lajme nacionale Përleshja e mbrëmshme në BeerFest, dalin pamje të rënda

Përleshja e mbrëmshme në BeerFest, dalin pamje të rënda

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

BeerFesti mbrëmë u shënua me një incident.

Një përleshje ka ndodhur në mes disa personave në festivalin e Birrës, BeerFest. Express ka siguruar një video të kësaj rrahje ku shihen disa persona të përfshirë.

Për shkak të kësaj përleshje policia ka prangosur gjashtë persona kurse dy për shkak të plagëve të marra janë dërguar në emergjencë.

Polica e Kosovës ka treguar se rreth orës 22:35 në Prishtine është raportuar një rrahje ne mes disa personave ku 6 prej tyre janë shoqëruar në stacion policor dhe dy nga ta kanë marr edhe lëndime trupore të cilët po trajtohen.

“Me datë 25.07.2019 se rreth orës 22:35 ne Prishtine është raportuar nje rrahje ne mes te disa personave ku 6 prej tyre janë shoqëruar ne stacion policor dhe dy nga ta kanë marr edhe lendime trupore te cilët po trajtohen. Janë duke u kryer hetime lidhur me rastin dhe detaje tjera do te behen te ditura pas perfundimit te procedurave ligjore”.

Përkundër këtij incidenti festivali i birrës vazhdoi, ku i ftuar për të performuar është Alban Skenderaj.

Ditë më parë, për shkak të përleshjes mes disa personave gjatë Festivalit të Birrës dhe Verës, ministri Endrit Shala kishte marrë vendim për mbylljen e këtij festivali.

---- ----
----
-----
-----