Ballina Lajme Bota/Rajoni Përkeqësohet gjendja e Mitropolitit të Malit të Zi të infektuar me Covid-19,...

Përkeqësohet gjendja e Mitropolitit të Malit të Zi të infektuar me Covid-19, dërgohet me urgjencë në spital

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mitropoliti i Malit te Zi, Amfilohije, i cili ka rezultuar pozitiv me Covid-19, është shtruar në spital.

Sipas mediave malazeze, është bërë e ditur se gjendja e tij është përkeqësuar dhe ditën e sotme ai është shtruar në Spitalin e Përgjithshëm Danilo Prvi në Cetinje.

Gjendja e tij nuk është shfaqur mirë as para dy ditësh, pasi ai ka pasur ethe dhe  temperature 38,5 gradë, e cila nuk i binte.

---- ---- ----
-----