Ballina Lajme nacionale Përgjimet e “Bild”/Lleshaj nuk kursen Tahirin, “s’do e kisha përdorur kurrë”

Përgjimet e “Bild”/Lleshaj nuk kursen Tahirin, “s’do e kisha përdorur kurrë”

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në përgjimet e publikuara pak ditë më parë nga gazeta gjermane “Bild”, dëgjohej në biseda ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri teksa komunikonte në një gjuhë të papërshtatshme me  shefin e policisë, Robert Aga.

Pas publikimit të përgjimit Tahiri reagoi duke kërkuar ndjesë për gjuhën që kishte përdorur gjatë telefonatës. Ndërkohë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është shprehur në emisionin “Opinion”, se nuk do e kishte përdorur kurrë gjuhën që kishte përdorur Tahiri.

Ai refuzon të pergjigjet drejpërdrejtë, por tha: “Nuk do ta kisha thënë kurrë”. Lleshaj nuk ka pranuar të komentoj procesin e zgjedhjeve në Dirër, duke shtuar se problemet duhet të verifikohen.

“Për zgjedhjet në Durrës dhe në Dibër nuk kam gjykim për ato. Këto përgjime  më lenë një shije të keqe kur i dëgjoj, problem është që duhet në verifikohen” – tha Lleshaj.

---- ---- ----
-----