Ballina Lajme nacionale Përgatituni, nga e marta iu presin temperatura befasuese

Përgatituni, nga e marta iu presin temperatura befasuese

20
SHPËRNDAJE

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretëroj në ditët në vazhdim.

Mot me diell dhe rritje graduale të temperaturës, paralajmëron DPHM nga dita e martë.

Temperatura më të larta do të ketë nga mesi i javës, kur edhe vranësirat do të rriten.

Posaçërisht ngrohtë do të jetë në juglindje.

Të hënën temperaturat do të lëvizin prej 11 deri 34 gradë, të martën prej 10 deri 36, ndërsa prej të mërkurës deri të premten prej 12 deri 39 gradë Celsius.

-----