Ballina Lajme nacionale Përfundon pauza, Kurti e Mustafa kthehen në takim

Përfundon pauza, Kurti e Mustafa kthehen në takim

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot, pritet të arrihet marrëveshja për koalicion në mes të LDK-së e LVV-së.

Pas një pauze gjysmë orë lideri i LDK-së dhe VV-së janë kthyer në takim, ku po synohet arritja e një marrëveshje përfundimtare për koalicion.

T7 raporton nga Kuvendi i Kosovës se asnjë nga liderët nuk ka folur para mediave.

Gazeta Express pak më parë ka raportuar se dy partitë janë duke hasur probleme sa i përket arritjes së koalicionit, pasi që tashmë është duke u diskutuar për ndarjen e ministrive.

---- ----
-----