Ballina Shëndetësi Përfitimet e shumta shëndetësore të djersitjes

Përfitimet e shumta shëndetësore të djersitjes

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lëkura juaj është organi më i gjatë i trupit tuaj, dhe luan rol të rëndësishëm njëjtë sikur organet tjera trupore.

Këtu gjeni disa përfitime shëndetësore, që i merrni nga djersitja

----

Mbanë temperaturën  e duhur dhe e ruan trupin nga mbi nxehja, raporton “The Hearty Soul”, transmeton lajmi.net.

Pastron poret, që ndihmon në eliminimin e akneve dhe virmave të zeza.

Dëbon toksinat, dhe ruan sistemin imunitar, si dhe ndihmon në parandalimin e sëmundjeve që lidhen me toksinat e tëpërta në trup.

Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut

Vret virueset dhe bakteret që nuk mund të mbijetojnë në temperatura mbi 37 gradë.

Si dhe ndihmon në lirimin e stresit dhe ju relakson.

Të gjitha këto përfitime që u përmendën më lartë promovojnë shëndetin në përgjithësi.  /Lajmi.net/

----- ----