Ballina LifeBizare Përbindëshi që po tmerron rrjetin, ‘Loch Ness’ filmohet duke notuar i qetë...

Përbindëshi që po tmerron rrjetin, ‘Loch Ness’ filmohet duke notuar i qetë (VIDEO)

66
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kina është rrëmbyer nga thashethemet e egra të një krijese misterioze që përgjojnë në ujërat pranë Digës së Tre Gorgeve në provincën Hubei. Pamjet e postuara në internet kanë nxitur teori të shumta konspirative, por a është Loch Ness një përbindësh i vërtetë?

I quajtur “Përbindëshi i Ujit me tre gunga”, bisha (ose çfarëdo qoftë ajo) ka mbizotëruar në diskursin në internet në Kinë që nga pamjet që për herë të parë u shfaqën javën e kaluar në Kinë. Videoja e përbindëshit Loch Ness është parë më shumë se 32 milion herë.

Shkencëtarët kishin dyshimet e tyre dhe hodhën poshtë teorinë e një specieje të re apo mutacioni gjenetik, duke e cilësuar përbindëshin një gjarpër gjigand uji.

Kinezët pretendojnë se kanë të bëjnë me një salamandër gjigande, e cila mund të rritet deri në 5.9 metra. Disa dyshuan në cilësinë e videos dhe e menduan si një kamuflim, por përbindëshi i Loch Ness noton i qetë në ujrat pranë digës së Tre Gorgeve.

---- ----
----
----- ----
-----