Ballina Sport Përballja me Bajernin, Igli Tare e merr me humor: Më mirë se...

Përballja me Bajernin, Igli Tare e merr me humor: Më mirë se kaq nuk mund të shkonte

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shorti i Ligës së Kampioneve ka qenë i pamëshirshëm për Lacion, pasi ka vënë skuadrën italiane përballë Bajernit të Mynihut, fitues në fuqi dhe padyshim favorit kryesor për të përsëritur suksesin edhe në edicionin aktual.

E megjithatë, Igli Tare është munduar të çdramatizojë pak situatën në fjalët e tij të para për mediat italiane pas këtij shorti.

“Më mirë se kaq nuk mund të shkonte”, ishte batuta e tij pasi mësoi emrin e kundërshtarit që Strakosha & Co. do të kenë përballë në fazën e parë me eliminim direkt.

“Përtej shakave, luajmë kundër skuadrës që ka fituar edicionin e kaluar Ligën e Kampioneve ndaj është favoritja absolute në këtë duel, por nuk e nisim si të mundur.

E kemi treguar dy herë ndaj Borusia Dortmund, do të mundohemi të përballojmë këtë ndeshje me shumë entuziazëm, pasi e kemi merituar. Nisemi si jofavoritë, por duhet të besojmë dhe të bëjmë një surprizë”, ishin fjalët e drejtuesit shqiptar të Lacios.

---- ----
----
-----
-----