Ballina Lajme nacionale Për t’u ikur radarëve, qytetarët krijojnë grupe në biber

Për t’u ikur radarëve, qytetarët krijojnë grupe në biber

45
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

‘Speca’, ‘djaj’ e shumë të tjerë janë emrat që qytetarët i kanë vënë policëve që qarkullojnë me radarë në rrugët e Kosovës.

Qytetarët e vendit shpeshherë po arrijnë që t’i ikin radarit. Për këtë po iu shërben një grup në Viber, përmes të cilit ata njoftojnë për vendet në të cilat ka radarë.

Grupi në të cilin ata tregojnë se ku ka radarë në çdo orë të ditës numëron mbi 5 mijë anëtarë nga e gjithë Kosova. Por, gjithë anëtarët e këtij grupi duhet të përfillin një rregull, ashtu që të mund të vazhdojnë të jenë pjesë e “Radarit”.

Atyre u ndalohet që të bëjnë foto, dhe biseda jashtë radarit.

---- ---- ----
-----