Ballina Showbiz “Per ca leke perdhosën emrin o Qemal”, Rezart Veleshnja revoltohet me emrin...

“Per ca leke perdhosën emrin o Qemal”, Rezart Veleshnja revoltohet me emrin e stadiumit

9
SHPËRNDAJE

Aktori i njohur i humorit, Rezart Veleshnja, është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku nuk i kursen aspak kritikat për qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama.

Në një postim të fundit në Isntastory, Rezarti ka reaguar pas lajmit në lidhje me ish-stadiumin Qemal Stafa, i cili do të quhet “Air Albania” sikurse vetë emri që mban kompania ajrore shqiptare.

Ai ka publikuar një foto të Qemal Stafës ku mbi të shkruan: “Për ca lek përdhosën emrin tënd o i nderuar Qemal Stafa!!!!!!! Vdiqe me nder o i madh Qemal! Ne po na vrasin për së gjalli.

Ike nga stadiumi, madje edhe nga Gjimnazi do të heqim se kanë paguar lekë edhe aty”.

The post “Per ca leke perdhosën emrin o Qemal”, Rezart Veleshnja revoltohet me emrin e stadiumit appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.