Ballina Lajme nacionale Për 28 nëntor Thaçi e Haradinaj pinë kafe bashkë në Drenas

Për 28 nëntor Thaçi e Haradinaj pinë kafe bashkë në Drenas

52
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, janë parë duke pirë kafe bashkë në një kafe në Drenas.

Ata janë në Drenas për të marrë pjesë në përurimin e shtatoreve të heronjve Shaban, Hamëz dhe Adem Jashari në sheshin “Fehmi Lladrovci” në Drenas.

Periskopi ka siguruar një fotografi ku shihen Thaçi e Haradinaj. Kujtojmë se dyshja kanë pasë polemika të ashpra prej shumë kohësh, mirëpo si duket, 28 nëntori i ka bërë bashkë, ashtu siç i ka bërë bashkë të gjithë shqiptarët sot.

Ky 28 nëntor, i ka gjetur shqiptarët me tragjedinë e tërmetit që ka prekur më rëndë Durrësin e Thumanën, ku deri tani, janë shënuar të paktën 41 viktima.

---- ----
-----